Podziel się z innymi:
2022-09-16
Lek na otyłość zmniejsza ryzyko cukrzycy typu 2 o ponad połowę
Źródło/Autor:
PAP
Dzięki cotygodniowym wstrzyknięciom semaglutydu, nowego leku na otyłość, ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2 zmniejsza się o ponad połowę - wynika z nowych badań, przedstawionych na dorocznym zjeżdzie Europejskiego Stowarzyszenia Badań nad Cukrzycą (EASD) w Sztokholmie.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Rewolucja w leczeniu cukrzycy typu 1 i 2 to znaczący postęp w dziedzinie technologii i farmakologii.
04.12.2023
2
Mała ilość warzyw, owoców i produktów pełnoziarnistych nie tylko zwiększa ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2, ale także wiąże się z podwyższonym ryzykiem wystąpienia depresji oraz stanów lękowych.
Przeciwcukrzycowy semaglutyd okazał się skutecznym środkiem odchudzającym. Nowe badania wskazują, że może także zapobiegać zawałom serca i udarom.