Podziel się z innymi:
2022-03-30
Prof. Czupryniak: za wszelką cenę należy unikać straszenia pacjenta z cukrzycą
Źródło/Autor:
PAP
Cukrzyca jest podstępną chorobą, rozwija się wolno, ale powoduje groźne powikłania i skraca życie. Za wszelką cenę należy jednak unikać straszenia pacjenta, bo będzie on jeszcze mniej chętny do odpowiedniego leczenia się i wprowadzenia zmian w swym życiu – twierdzi diabetolog prof. Leszek Czupryniak.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Rewolucja w leczeniu cukrzycy typu 1 i 2 to znaczący postęp w dziedzinie technologii i farmakologii.
04.12.2023
2
Mała ilość warzyw, owoców i produktów pełnoziarnistych nie tylko zwiększa ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2, ale także wiąże się z podwyższonym ryzykiem wystąpienia depresji oraz stanów lękowych.
Przeciwcukrzycowy semaglutyd okazał się skutecznym środkiem odchudzającym. Nowe badania wskazują, że może także zapobiegać zawałom serca i udarom.